piątek, 13 marca 2020

Zakaz przylotów z krajów gdzie stwierdzono przypadki zachorowań na COVID19

Rząd Regionalny Madery podjął decyzję o zamknięciu lotniska na Maderze i Porto Santo dla lotów z krajów gdzie stwierdzono koronawirusa.

"Z mojej strony etycznie konieczne jest zaprzestania operacji lotniczych pochodzących ze wszystkich krajów z pozytywnymi przypadkami zachorowań potwierdzonych przez WHO" - powiedział Miguel Albuquerque.Podczas konferencji prasowej Albuquerque podal, że w szczególności chodzi o kraje takie jak Dania, Hiszpania, Niemcy, Szwajcaria i Francja. Do tego grona zaliczono też Włochy, które są już poddane kwarantannie i najbardziej ucierpiały na kontynencie europejskim, ale także Szwecję, Holandię, Norwegię i Belgie które należą do krajów najbardziej dotknietych koronawirusem. 

Mapa aktualizowana przez WHO przedstawiająca kraje europejskie z potwierdzonymi przypadkami zachorowań: https://who.maps.arcgis.comboard/

Źródło: dnoticias.pt

Aktualizacja

Jednak rząd w Lizbonie nie zgadza się na zamknięcie lotnisk na Maderze i Porto Santo. W związku z tym Rząd Madery wprowadził obowiązek 14dniowej kwarantanny dla każdej osoby przylatujacej na wyspę (kwarantanna na Maderze).

Osoby, które nie będą przestrzegać zasad kwarantanny będą narażone na konsekwencje prawne i finansowe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz