niedziela, 8 marca 2020

Trzęsienie ziemi na Maderze

Trzęsienie ziemi, które miało miejsce wczoraj na Maderze, spowodowało zamknięcie co najmniej trzech odcinków dróg - poinformowała maderyjska ochrona ludności. 

Wstrząsy były też odczuwalne na  Teneryfie, która położona jest 450 km na południe od Madery.

Służby ostrzegają, że mogą pojawić się wstrząsy wtórne.


Trzęsienie ziemi na Maderze 

Wczorajsze trzęsienie ziemi o sile 5,3 i 2,4 w skali Richtera było odczuwalne na Maderze i Porto Santo. Vitor Prior, delegat regionalny IPMA na Maderze mówi, że nadal nie można wykluczyć ze 100% pewnością możliwości wstrząsów wtórnych. 

Trzęsienie ziemi o sile 5,3 stopnia w skali Richtera, które zostało zarejestrowane o 20:58, 38 km od wysp Desertas i około 50 km od Funchal, było na granicy wyrządzenia szkód, powiedział JM Vitor Prior. 

Według IPMA trzęsienie ziemi, które nawiedziło wyspę, nie ma pochodzenia wulkanicznego i jest związane z korektą płyt tektonicznych.


Zamknięte drogi na wyspie

W związku z tym droga ER 101 między Ponta Delgada i Fajã da Areia jest zamknięta dla ruchu, ER222 w Ribeira Brava nad cmentarzem miejskim i ER 102, 500 metrów nad Terreiro da Luta.

Również na Estrada da Eira do Serrado spadające skały zniszczyły separator drogi.

Regionalna służba ochrony ludności zaleca zwiększenie uwagi podczas prowadzenia samochodu ze względu na możliwe spadające skały.


Trzęsienie ziemi zarejestrowały kamery

Trzęsienie ziemi było odczuwalne również na północnym wybrzeżu wyspy, co widać na nagraniu z koncertu muzyki barokowej, który odbył się w Igreja Matriz de São Vicente.
Drugie nagranie zostało zarejestrowane w domu w Funchal.Źródło: www.dnoticias.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz