czwartek, 5 marca 2020

Najbliższe dni przyniosą silny wiatr

Silny wiatr w porywach do 80 km / h, zachmurzenie i niewielkie opady deszczu to w dużym skrócie prognoza pogody na najbliższe dni na Maderze. Wiatr z pewnością wpłynie na stan Oceanu i wysokie fale, może również wiązać się z ograniczeniami w ruchu lotniczym na Maderze.


„Na ogół oczekuje się okresów przejściowego zachmurzenia nieba, przy niewielkim zachmurzeniu na południowych krańcach wyspy”, mówi Victor Prior, delegat regionalny IPMA na Maderze, dodając, że „w czwartek„ możliwe są słabe opady. Główną zmianą powinien być wiatr ze słabego (mniej niż 15 km / h) na umiarkowany (15 do 35 km / h), od  czwartku zmieni się na „umiarkowany do silnego (od 35 do 55 km / h)” Meteorolog ostrzega przed możliwością „porywów rzędu 80 km / h na wschodnich i zachodnich krańcach Madery i regionów górskich” . Wiatr w czwartek i piątek może przekroczyć limity operacyjne ustalone dla lotniska Madera. 

Spokojne morze również powinno stać się bardziej wzburzone, a fale mogą osiągać 3,5 metra wysokości.
.

Jeśli chodzi o temperatury powietrza w Funchal, do następnej niedzieli powinny się wahać się minimum do 15 stopni i maksimum do 23 stopni. W Porto Santo przewidywane ekstremalne temperatury powietrza mieszczą się w przedziale od 14 stopni najniższych niskich do 21 stopni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz