poniedziałek, 10 lutego 2020

Karnawał na Maderze

Karnawał na Maderze to bez wątpienia jeden z najlepszych w Europie, co jest gwarancją niekończącej się zabawy i rozrywki!
Karnawał oficjalnie rozpoczyna się w piątek przed Wielkim Postem, a kończy w Ostatki, a cała wyspa jest pochłonięta intensywną i zaraźliwą energią. 

Parada allegoryczna

Tradycyjnie na Maderze odbywają się dwie parady karnawałowe, które bardzo się od siebie różnią. Najważniejsza, alegoryczna parada, która odbywa się zawsze w sobotę  jest również najbardziej wyrafinowana i wymaga dużego zaangażowania i organizacji od wszystkich grup i zaangażowanych osób. Liczne grupy Samby z tysiącami uczestników we wspaniałych i kolorowych strojach tańczą do elektryzującej muzyki, prezentują swój program idąc ulicami Funchal, tworząc atmosferę przypominający karnawał w Rio.
Trasa: Punkt początkowy na rondzie Harvey Foster, Avenida Francisco Sá Carneiro, rondo Francisco Sá Carneiro, Avenida do Mar i Comunidades Madeirenses (południowy pas) zakończenie na Praça da Autonomia

Parada trapalhão

Druga parada, zwana „ trapalhão”, tradycyjnie zalewa ulice centrum miasta ekscytującą radością z „Mardi gras” (wtorek kończący okres karnawału). Każdy może wziąć udział w tej paradzie, a - czasem dość odważne - kostiumy i karykatury są pozostawione wyobraźni uczestników.
Obie parady mają określoną trasę w centrum miasta i kończą się na Placu Miejskim, gdzie jest mnóstwo rozrywki z muzyką na żywo i konkursami kostiumowymi.
Co najmniej na miesiąc przed szczytem karnawału najbardziej znane i uznane grupy karnawałowe odwiedzają hotele i zabawiają gości tanecznymi i muzycznymi występami.

Program Karnawału 2020

Pełny program maderskiego karnawału 2020 znajdziesz klikając w link.1 komentarz: