niedziela, 14 kwietnia 2019

Jak się spakować, żeby wszystko zmieściło się do bagażu podręcznego?

Od czasu gdy podróże lotnicze stały się dostępne dla wielu osób świat stanął przed nami otworem. Polityka tanich linii lotniczych a w ostatnim czasie nawet tych "tradycyjnych" pokazuje, że można podróżować za niewielkie pieniądze, z tym że jest jedno ale - z minimalną ilością bagażu. Jak w takim razie przygotować niewielki bagaż na tygodniowy czy dwutygodniowy wyjazd?

1. Roluj ubrania zamiast je składać

Większość z nas podczas pakowania składa ubrania z nadzieją że w ten sposób nie pogniotą się podczas podróży. Nic bardziej mylnego! Ubrania najlepiej rolować, dzięki temu oszczędzimy miejsce w bagażu, a ubrania nie pogniotą się.

2. Użyj worków próżniowych

Worki próżniowe używam od lat, nie tylko w podróży ale też w domu do przechowywania niepotrzebnych ubrań np. odzieży zimowej latem. Worki próżniowe można kupić za kilka złotych w sklepach lub w internecie. Są takie, które wymagają specjalnego urządzenia do odsysania lub odkurzacza, ale są i takie które wystarczy zgniatać, żeby usunąć z nich powietrze. Minusem takich worków jest to, że ubrania spakowane do nich mogą się pognieść.

3. Zabierz ze sobą kosmetyki w miniaturowych wersjach

Miniaturowe wersje kosmetyków nie tylko oszczędzają miejsce w bagażu podręcznym, przede wszystkim tego wymagają przepisy. Zgodnie z przepisami w bagażu podręcznym nie wolno przewozić płynów i kremów w opakowaniach większych niż 100ml.

Z kupieniem tego typu kosmetyków nie ma najmniejszego problemu, są dostępne w każdym sklepie i w każdej drogerii. Jedyną ich wadą jest bardzo wysoka cena. Takie kosmetyki można kupić raz, a opakowania wykorzystywać przy okazji kolejnych podróży.


4. Przejrzyj to co chcesz zabrać

Chyba każdy z nas po powrocie z krótszego lub dłuższego urlopu zauważa, że sporo rzeczy które zabraliśmy nie przydały się. Warto przed wyjazdem zastanowić się co jest nam niezbędne i od tego zacząć pakowanie. Gdy w bagażu zostanie trochę wolnego miejsca można dopakować rzeczy,  które umilą nam wypoczynek. Pamiętajmy, że może będziemy chcieli przywieźć jakąś pamiątkę, dlatego nie warto pakować się "do oporu".

Jeśli wybieramy się na dłużej nie trzeba brać wielu ubrań, można na miejscu skorzystać z pralki i suszarki za kilka euro. Bardzo często praktykuję takie rozwiązanie, dzięki czemu ograniczam ilość i objętość bagażu.

Po kilku takich wyjazdach bardzo szybko zorientujesz się co ze sobą zabierać a co zostawiać w domu.

5. Pamiętaj najcięższe na spód

Podczas pakowania najcięższe rzeczy i najmniej potrzebne daj na dno. Na samą górę włóż kosmetyczkę bo podczas kontroli bagażu trzeba ją wyciągnąć i pokazać zawartość.


6. Na czas podróży ubierz się na cebulkę

Madera znana jest z bardzo przyjemnego klimatu, ale również i tutaj czasem pada deszcz i jest zimno. Dlatego warto zabrać ze sobą cieplejsze ubrania. Jak je spakować? Najlepiej to co najgrubsze lub to co zajmuje najwięcej miejsca ubrać na siebie.

Wiele osób na Maderę zabiera buty trekkingowe, które jak wiadomo są ciężkie do spakowania. Dlaczego nie założyć ich na podróż a mniejsze włożyć do bagażu podręcznego?


Macie jeszcze jakieś inne pomysły na to jak spakować bagaż podręczny?


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza