Festa dos Compadres

Uroczystości "Compadres" rozpoczynają sezon karnawałowy na Maderze. Tradycja obchodów sięga ponad 50 lat i wciąż jest celebrowana z wielkim entuzjazmem w gminie Santana. Odbędzie się w dniach 1, 3, 4 i 8 lutego.

To wydarzenie jest znane ze swojej oryginalności i charakteryzuje się żywą paradą z gigantycznymi lalkami, które dowodzą humoru i radości przemierzając główne ulice tej przytulnej wioski położonej w północnej części wyspy.

Silny wiatr

Ponownie prognozy sugerują, że na lotnisku mogą być problemy z lądowaniem. Jest to o tyle nietypowa sytuacja, że porywy silnego wiatru prognozowe są nawet do czwartku. Według prognoz wiatr w porywach może osiągać od 60 do 80 km/h.

Utrudnienia na lotnisku przez silny wiatr (07 stycznia 2018)

Dzisiaj ostatni dzień obowiązywania żółtego ostrzeżenia i prognozowanych silnych wiatrów.

Obecnie sytuacja wygląda podobnie jak wczorajszego poranka, czyli jest spokojnie. Samoloty przylatują 30 minut przed czasem.

Słodkie zaproszenie do Câmara de Lobos

Piąty rok z rzędu gmina Câmara de Lobos zaprasza na prezentację niezwykłego ciasta. Dlaczego niezwykłe? Z powodu wielkości, będzie miało 150 metrów długości i przybliżoną wagę 250 kg. Prezentacja odbędzie się w najbliższą niedzielę, 7 stycznia, o godz. 11.00 na Praça da Autonomia.

Utrudnienia na lotnisku przez silny wiatr (06 stycznia 2018)


Po wczorajszych niewielkich utrudnieniach, dzisiejszy poranek na lotnisku jest spokojny.

Do tej pory jeden samolot miał problem z lądowaniem.

Na chwilę obecną wiatr nie jest silny, tak ma być do wczesnego popołudnia, gdy wiatr zacznie się wzmagać.

Utrudnienia na lotnisku przez silny wiatr (05 stycznia 2018)

Prognozy wskazywały, że dzisiaj popołudniu nastąpi zmiana pogody na Maderze, prognozowano opady deszczu, niższe temperatury i silny wiatr, który mógł utrudnić operacje na lotnisku.

Prognozy pogody niestety sprawdziły się i pierwsze samoloty mają problem z lądowaniem.

Wietrznie na Maderze

Przełom roku na Maderze minął pod znakiem pogody charakterystycznej dla lipca czy sierpnia, gdy temperatury w Funchal osiągały 25 stopni Celsjusza, niestety pogoda może się zmienić już w piątek.

Według najnowszych prognoz pogody w najbliższy weekend należy spodziewać się temperatur w granicach 13 stopni, oraz zachmurzonego nieba i opadów deszczu.

Sesja zdjęciowa Cristiano Ronaldo na Maderze

Osoby które w Noworoczny poranek chciały skorzystać z punktu widokowego Pico dos Barcelos musiały się liczyć z niewielkimi utrudnieniami. Powodem całego zamieszania był Cristiano Ronaldo, który w tym miejscu miał niezwykłą sesje fotograficzną.