niedziela, 7 października 2018

Senhor dos Milagres

Senhor dos Milagres jest jednym z najważniejszych świąt religijnych na Maderze, które odbywa się w październiku w Machico. W 2018 roku odbywa się w dniach 8, 9 października.

Święto "Senhor dos Milagres" upamiętnia pewne wydarzenie do którego doszło 9 października 1803 r. Wówczas lawina błotna zniszczyła kaplicę, w której znajdowała się cenna figura Jezusa, porywając ją do morza. Według legendy figura została wyłowiona z morza trzy dni później  przez załogę amerykańskiej galery, następnie została zabrana do katedry w Funchal. W 1813 roku obraz został ponownie przywrócony do kaplicy "Senhor dos Milagres" w Machico.


Uroczystość zakłada przejście dwóch procesji.

Trasa procesji w dniu 8 października wygląda następująco:

Początek jest zaplanowany na godzinę 20.00, procesja opuści Kaplicę Cudów, następnie most Banda D'Além, dalej Teixeira de Aguiar, aż do Alameda dos Plátanos (Stary Rynek), dalej Alamedą do Rua do Ribeirinho, do hipermarketu "Continente", w dół ulicy Estacada do placu Nossa Senhora da Conceiçao, profesja zakończy się w kościele parafialnym w Machico.

Trasa procesji w dniu 9 października wygląda następująco:
Procesja opuści Kościół parafialny w Machico o godzinie 16:30, pójdzie w górę ulicy Stacada do Travessa do Ribeirinho, wzdłuż ulicy Ribeirinho do Rua da Arador, aż do mostu Banda D'Além, wzdłuż Rua dos Senhor dos Milagres do Kaplicy Cudów gdzie procesja będzie miała swój koniec.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz