czwartek, 11 października 2018

Najnowsze informacje o huraganie Leslie

Informacje o huraganie Leslie zmieniają się  niemal co godzinę, w tej chwili wygląda na to, że uderzy bezpośrednio w Maderę.

Warto śledzić aktualizacje dotyczące huraganu i być przygotowanym na silny wiatr, który prawdopodobnie spowoduje zamknięcie lotniska w weekend. Prognozy już teraz wykazują silne wiatry w sobotę i niedzielę.Chociaż Leslie jest w tej chwili huraganem, gdy uderzy w Maderę ma osłabnąć i osiągnąć siłę tropikalnej burzy. W zależności od rozwoju sytuacji, nad wyspą mogą wystąpić ulewne deszcze w połączeniu z silnym wiatrem, silny wiatr, lub silniejsze podmuchy.


Najnowsze dostępne prognozy wskazują, że od soboty przeciętna prędkość wiatru będzie wynosić od 40 do 60 km / h, a maksymalne podmuchy wiatru nie powinny przekraczać 90/110 km / h, ale istnieje prawdopodobieństwo między 30 a 50% występowanie wiatrów w sile tropikalnej burzy (od 63 do 118 km / h) na Maderze i Porto Santo od sobotniego poranka. Fale powinny osiągnąć od 5 do 7 metrów, z maksymalną wysokością od 10 do 12 metrów, w okresie od godziny 13 do 19 w sobotę. W sobotę spodziewane są również duże opady w godzinach 7 do 16 czasu lokalnego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz