poniedziałek, 8 października 2018

Deszczowy tydzień

Nie jest to najlepsza informacja dla osób, które w tym tygodniu mają zaplanowany wypoczynek na Maderze. Pogoda  nie rozpieszcza w ostatnim czasie i nic  nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie miałą się poprawić. 

Dzisiejszy poranek mieszkańców Madery przywitał ulewnym deszczem, burzami i mgłami. Taka pogoda ma wymierny wpływ na pracę lotniska. Do godziny 11 polskiego czasu na Maderze nie wylądował żaden samolot.Prognoza na najbliższy tydzień

Niebo na ogół pochmurne z deszczem nawet ulewnym w czasie burz, które mogą być gwałtowne, zwłaszcza w południowej części wyspy i na obszarach górskich . Takie są prognozy portugalskiego Instytutu Morza i Atmosfery (IPMA) dla Regionu, na dzień 8 października. W poniedziałek prognozuje się wiatr słaby do umiarkowanego (do 30 km / h), a na terenach górskich umiarkowany do silnego (30 a 40 km / h).


Przewiduje się, że deszcz będzie padał do niedzieli 14 października, temperatury spadną o 2 do 5 stopni Celsjusza i będą oscylować od 14 do 17 stopni Celsjusza


Tropikalne burze nad Atlantykiem

Obecnie nad Atlantykiem przechodzi tropikalna burza Lesley, zanim dotrze do wybrzeża Madery powinna się osłabnąć, ale wygląda na to, że może przynieść kolejną falę niesprzyjającej pogody, tym razem przynosząc z sobą silny wiatr.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz