niedziela, 1 lipca 2018

Kolejna śmierć na trasie Levada das 25 Fontes

Turysta narodowości niemieckiej w wieku 66 lat zmarł dzisiaj po upadku, który nastąpił w Levada das 25 Fontes. Mężczyzna szedł z grupa prowadzoną przez przewodnika. To już trzecia śmierć w tym roku, która miała miejsce w tej lewadzie. Informacja została potwierdzona przez rząd regionalny, który zapewnia, że ​​sytuacja jest monitorowana na miejscu przez Korpus Policji Leśnej, w połączeniu z innymi podmiotami, które zapewniają pełne wsparcie rodzinie ofiary.

"Chociaż trasy zalecane przez władze regionalne są regularnie utrzymywane przez IFCN w celu zapewnienia możliwie największego bezpieczeństwa, trzeba pamiętać o zachowaniu ostrożności podczas wędrówek górskich. Odradza się wszystkim, co może stwarzać ryzyko jak na przykład schodzenie z wyznaczonych tras, czy częste wykonywanie zdjęć.Wędrówkę należy zawsze przeprowadzać z najwyższą uwagą ", powiedział w wydanej notatce przedstawiciel IFCN.

Uważam, że ta trasa musi zostać zamknięta lub regulowana ilość osób na szlaku, wchodzi tutaj wiele turystów, przez co sama trasa jest bardzo zatłoczona i nie jest już tak przyjemna wędrówką jak kilka lat temu.
Trzy osoby zmarły w ciągu 3 miesięcy, a rząd nic nie zrobił. Ci którzy w ostatnim czasie chodzili tą trasą  spacer wiedzą, że przejście może stać się małym koszmarem, ciągle trzeba się zatrzymywać i robić miejsce tak, żeby inne osoby mogły przejść. Rozwiązaniem tej sytuacji może być ograniczenie liczby osób będącej na szlaku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz