wtorek, 12 czerwca 2018

Prom Portugalia kontynentalna - Madera - Wyspy Kanaryjskie

Dzisiaj (12 czerwca) rusza sprzedaż biletów na długo oczekiwane połączenie promowe Madery z Portugalią kontynentalną oraz Wyspami Kanaryjskimi.
Na chwilę obecną będzie to połączenie sezonowe. Pierwszy rejs odbędzie się 2 lipca, a ostatni 20 września. Łącznie zaplanowano 12 rejsów.
Połączenie będzie realizowane promem Volcan de Tijarafe, który na pokład może zabrać 1000 pasażerów oraz 300 samochodów. Prom będzie kursował na trasie Santa Cruz de Tenerife - Funchal - Portimão - Funchal - Las Palmas de Gran Canaria.

Bilety na rejsy będą dostępne od 12 czerwca w biurach Porto Santo Line lub na stronie www.madeira-ferry.pt

Prom należy do hiszpańskiego operatora Naviera Armas, a samo połączenie obsługuje Maderska firma Empresa de Navegação Madeirense należąca do Grupy Sousa właściciela linii Porto Santo Line.


Ceny

Madera  - Portugalia: 85 € za osobę (fotel); 187,05 € za osobę w podwójnej kabinie; 124,80 € za osobę w kabinie dla czterech osób, samochód 125 €, motocykl 40 €. 
Powyższe ceny dotyczą osób, które nie są mieszkańcami Madery. Dla mieszkańców bilety są dotowane i co za tym idzie sporo tańsze.
Madera - Wyspy Kanaryjskie: 59.50 € za osobę (fotel), 131 euro w podwójnej kabinie i 87 euro w kabinie dla czterech osób, samochód 125 €, motocykl 40 €.

Pełny cennik znajdziesz na stronach: Funchal - Portimão - Funchal i Portugalia - Madera - Wyspy Kanaryjskie


Rozkład rejsów
Kupując bilet na połączenie Madera - Wyspy Kanaryjskie należy zwrócić uwagę, że płynąc z Madery na Wyspy Kanaryjskie prom kieruje się na Gran Canarie. Natomiast rejs Wyspy Kanaryjskie - Madera rozpoczyna się na Teneryfie. Dlatego też należy we własnym zakresie zadbać o transport pomiędzy wyspami. Bilety na prom Gran Canaria - Teneryfa można kupić poprzez stronę www.fredolsen.es kosztują około 10 €.

Źródło: www.madeira-ferry.pt

2 komentarze:

 1. Czy na prom można wjeżdżać kamperem? Czy prom kursuje w styczniu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prom kursuje tylko w okresie wakacyjnym lipiec - wrzesień. Być może w późniejszym czasie zostaną wprowadzone rejsy całoroczne.
   Co do kampera to znajduje się w cenniku w klasie C4, koszt na trasie Portimão - Funchal to 715€, natomiast z Funchal - Portimão 97,50€. Są to stawki bez pasażerów.

   Usuń