piątek, 9 marca 2018

Wiatr i deszcz (9 marca 2018)

Kolejny dzień kiedy pogoda pozostawia wiele do życzenia. Na dzisiaj prognozuje się silny wiatr, który może osiągnąć 40 km/h a w porywach nawet 120 km/h. Do dzisiejszego południa na północy wyspy może padać ulewny deszcz, który może powodować osunięcia ziemi a nawet lawiny błotne.
Na południowym wybrzeżu Madery i na Porto Santo morze jest  wzburzone, fale mogą osiągać 4 do 5 m, taka sytuacja może utrzymać się do jutra.

IPMA wprowadziło na Maderze szereg ostrzeżeń pogodowych. Najwyższe pomarańczowe ostrzeżenie dotyczy silnego wiatru, który może osiągać ponad 100 km/h, ostrzeżenie obowiązuje do godziny 15, następnie przejdzie w ostrzeżenie żółte i utrzyma się do godziny 21. Żółte ostrzeżenie dotyczące deszczu obowiązuje do godziny 15. Żółte ostrzeżenie dotyczące wzburzonego morza obowiązuje do końca dnia na południu wyspy, na północy wyspy do godziny 19.

Takie warunki pogodowe mogą wpłynąć na funkcjonowanie lotniska. Do tej pory cztery przyloty zostały już odwołane (trzy loty TAP z Lizbony i Porto oraz jeden  easyJet z Londynu).
Ponadto odwołano cztery odloty (3 linii TAP do Lizbony i jeden z eayJet do Londynu). 
Wczoraj z powodu porannej mgły i silnego wiatru w dalszej części dnia odwołano 16 przylotów i odlotów, samoloty były przekierowywane na Porto Santo i Wyspy Kanaryjskie. Szacuje się, że 2500 pasażerów było dotkniętych przez te utrudnienia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz