wtorek, 13 marca 2018

Niż Gizela zbliża się do Madery

Zaledwie kilka dni temu przez Maderę przechodził front atmosferyczny, który przyniósł opady deszczu i wiatr. Jutro Madera znajdzie się pod wpływem niżu Gisele, który w środę przyniesie deszcz oraz wiatr. Przejście zimnego frontu związanego z niżem już dziś wpływa na Azory.


Według Ângeli Lourenço, meteorolog w Portugalskim Instytucie Morza i Atmosfery (IPMA) przez Maderę przejdzie zimny front, który jest związany z niżem" Gisele ", będzie odczuwalny w środę. Wystąpią opady, które będą czasem silne, w połączeniu z gradem i burzami. Zjawiska te przybiorą na sile po południu. Opadom będzie towarzyszył silny wiatr w porywach osiągający 80 km/h na południu Madery i 100 km/h na północnym wybrzeżu. 

Silny wiatr na północy Madery spowoduje, że morze będzie wzburzone  z falami o wysokości od 4 do 5 metrów.


Takie warunki pogodowe mogą wpłynąć na funkcjonowanie lotniska. Dlatego też osoby planujące podróż powinny być przygotowane na opóźnienia i odwołanie lotów. 

Apel do osób planujących jutro wędrówki szlakami turystycznymi, żeby zrezygnowały z tych planów. Warunki pogodowe powodują, że szlaki są bardzo niebezpieczne.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz