środa, 7 lutego 2018

Trudne warunki pogodowe 07-02-2018

Od dzisiejszego poranka na Maderze i Porto Santo obwiązuje pomarańczowy alarm pogodowy. Ostrzeżenie związane jest z porywistym wiatrem, który w najbliższych 48 godzinach może osiągać prędkość 130 km/h w górach oraz na wschodnim i zachodnim krańcu wyspy. Od piątku do niedzieli prognozuje się porywy wiatru do 60 km/h.
W najbliższych dniach będzie padał deszcz, który w połączeniu z porywistym wiatrem może wzmagać uczucie chłodu. Natomiast w górach mogą pojawić się opady śniegu.

Regionalna Służba Ochrony Cywilnej apeluje o ostrożność, zwracanie uwagi na konstrukcję, które mogą runąć (rusztowania, drzewa, markizy, dachy), powstrzymanie się od wycieczek, unikanie obszarów przybrzeżnych i stref narażonych na erozję.


Opady śniegu spowodowały, że droga prowadząca na Pico do Areeiro jest zamknięta dla ruchu.

Z powodu złych warunków pogodowych nie kursuje prom Lobo Marinho, który łączy Maderę z Porto Santo.

Dzisiaj rano na Maderze wylądował tylko jeden samolot z Porto Santo, lot linii TAP z Lizbony został odwołany, lot linii easyJet z Genewy zawrócił w kierunku Portugalii kontynentalnej, na możliwość lądowania oczekują loty linii easyJet z Bristolu i Londynu.


Należy się spodziewać dalszych utrudnień na maderyjskim lotnisku.

Taka pogoda utrudnia też życie mieszkańcom Madery, na drogach obowiązuje żółty alarm, co oznacza, że może być ślisko oraz ryzyko spadających kamieni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz