czwartek, 4 stycznia 2018

Wietrznie na Maderze

Przełom roku na Maderze minął pod znakiem pogody charakterystycznej dla lipca czy sierpnia, gdy temperatury w Funchal osiągały 25 stopni Celsjusza, niestety pogoda może się zmienić już w piątek.

Według najnowszych prognoz pogody w najbliższy weekend należy spodziewać się temperatur w granicach 13 stopni, oraz zachmurzonego nieba i opadów deszczu.

Niepokojące są prognozy dotyczące prędkości wiatru. W okolicy lotniska prognozuje się wiatr, który w porywach może osiągać od 65 do 85 km/h co może wpłynąć na działalność lotniska. Natomiast najsilniejsze podmuchy wiatru prognozowane są na północy pomiędzy miejscowościami Sexial i Santaną, tutaj wiatr w porywach może osiągać 110 km/h a w São Vicente nawet 140 km/h. Fale na północnym wybrzeżu mogą osiągać 6 metrów.

W związku z silnym wiatrem na północnym wybrzeżu, na obszarach górskich oraz na Porto Santo wprowadzono żółte ostrzeżenie, które ma obowiązywać do nocy z soboty na niedzielę.
Jeśli chcesz zobaczyć dokładną prognozę pogody kliknij tutaj lub w napis Windy.com na górze mapy, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy w miejsce, którego prognozę chcesz sprawdzić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz