Zdjęcia z Parady Karnawałowej

W nocy z soboty na niedzielę odbyła się karnawałowa parada., w której brało udział 1200 uczestników i 9 zespołów.

Obłożenie hoteli wyniosło 81%, 15% więcej niż w 2016 roku, jest to rekord ostatnich 10 lat.

Więcej zdjęć znajdziesz na Acontece Madeira and Navega Bem

Osunięcie terenu w Jardim do Mar

Osuwisko, które miało miejsce we wczesnych godzinach porannych całkowicie zablokowało regionalną drogę w Jardim do Mar.

Do incydentu doszło o godzinie 2:20, ziemia osunęła się w pobliżu punktu widokowego..

Droga została uprzątnięta po południu, i przywrócono na niej normalny ruch.

Kolejka do Ogrodu Botanicznego ponownie otwarta

Kolejka do Ogrodu Botanicznego została otwarta po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej jej uszkodzeniem podczas pożarów które nawiedziły Maderę podczas wakacji. Informację taką zamieszono na oficjalnej stronie Teleferico Jardim Botanico.

Bilety na mecz Portugalia - Szwecja niebawem w sprzedaży

Bilety na mecz Portugalia-Szwecja na Stadionie Maritimo w dniu 28 marca będą w sprzedaży od 3 marca, zgodnie z komunikatem Portugalskiej Federacji Piłkarskiej (FPF). Warto zaznaczyć, że będzie to pierwszy mecz Cristiano Ronaldo w koszulce reprezentacji jaki zagra na Maderze.

Czas na Karnawał

Jeśli masz szczęście być teraz na Maderze ciesz się Karnawałem, który waśnie się rozpoczyna. Pełny program zamieszczony poniżej pochodzi ze strony internetowej Visit Madeira i jest dostępny w języku angielskim.

Wspomnienie powodzi z 2010 roku

Dziś wspominamy gigantyczne powodzie z dnia 20.02.2010 r.

7 lat temu Maderę nawiedziły ulewne deszcze, powodując powodzie i osunięcia skał i gruntów, wypełniając rzeki w okolicy Funchal, które zostało zalane, a ilość skał i gruzu była trudne do wyobrażenia.

Serra de Agua i Ribeira Brava najbardziej ucierpiały, to tutaj było najwięcej ofiar i zniszczonych domów.

Parque Temático w Santanie za 1 euro

W ramach obchodów karnawałowych i z okazji Festa Compadres, które obchodzi się od czwartku w Santanie, park rozrywki (Parque Temático) przygotował niespodziankę. Wejście do parku w dniach od 16 lutego do 1 marca kosztuje €1.00.

Na Maderze pomarańczowy alert

Na południu wyspy i na obszarach górskich obecnie obowiązuje pomarańczowy alert z powodu ulewnego deszczu. Pomarańczowy alert będzie trwał  do godziny 15, a następnie ponownie wróci alert żółty do jutra rana.

Ponownie żółty alert dla Madery i Porto Santo

Portugalski serwis meteorologiczny (IPMA) wprowadził dla Madery i Porto Santo żółty alert związany z opadami deszczu w dniu dzisiejszym.

Ostrzeżenie obowiązuje od 6 rano we wtorek do 9 rano w środę. Prognozuje się silne opady deszczu, którym towarzyszyć mogą burze.

Casa das Queimadas

Instytut Leśnictwa i Ochrony Przyrody Madery przystąpi do renowacji i poprawy warunków w Casa das Queimadas (Santana). W tym miejscu będzie można zobaczyć w jaki sposób żyli tutaj ludzie w  XIX wieku.

Żółty alert dla Madery i Porto Santo

Portugalski serwis meteorologiczny (IPMA) zaktualizował ostrzeżenia pogody na jutro, wprowadzając żółte ostrzeżenie przed ulewnym deszczem i silnym wiatrem dla Madery i Porto Santo.

Piękne krajobrazy Madery (VIDEO)

Fantastyczny film pokazujący Maderę taką jaka jest. Na filmie znajduje się platforma widokowa Cabo Girão i Balcoes w Ribeiro Frio.


Faial widziane z drona (VIDEO)

Niezwykły film pokazujący piękno Madery. Tym razem Faial widziane z drona autorstwa Leo Photo Video.
Deszczowa pogoda


Bardzo niepewna pogoda na przyszły tydzień na Maderze.
Przewiduje się duże opady deszczu i silny wiatr. Taka pogoda zazwyczaj powoduje problemy na lotnisku.

Powrót promu na linię Funchal - Porto Santo

Zarząd Porto Santo Line postanowił nie zwiększać ceny podróży między Maderą i Porto Santo w 2017 roku, utrzymując ceny biletów bez zmian w porównaniu do poprzedniego roku.

Sérgio Gonçalves w wywiadzie dla TSF-Madeira, powiedział, że decyzja została już podjęta. Poinformował również, że firma  będzie nadal skupiać się na akcjach promocyjnych, z których pierwsza jest już w tym miesiącu, 14 lutego w walentynki.

Nowe zasady wynajmu samochodów

Nowe zasady dotyczące wypożyczalnie samochodów - RTP Madeira News.

Około 2000 europejskich konsumentów skarżyło się w ostatnim roku na firmy wynajmujące samochody. Skargi dotyczyły tego, że zaprezentowana podczas rezerwacji cena nie obejmowała wszystkich kosztów, które były doliczane w momencie odbioru auta.

Niezwykły film z Madery (VIDEO)

Kolejny niezwykły film z Madery, tym razem przygotowany przez niemieckiego organizatora wycieczek Neckermann.


Pomarańczowy alarm na otwartym morzu

Na północnym wybrzeżu Madery i Porto Santo został wprowadzony pomarańczowy alert na otwartym morzu.

Niezwykle niebezpieczny układ niskiego ciśnienia przemieszcza się przez Atlantyk, który może powodować wysokie fale. Na Azorach i Portugalii kontynentalnej mogą dochodzić do 15 metrów, jutro  obowiązywać tam będzie czerwony alert.