poniedziałek, 20 listopada 2017

Połączenie promowe łączące Maderę z Wyspami Kanaryjskimi?

Nie tak dawno pojawiły się informację o ogłoszeniu przetargu na obsługę połączenia promowego  łączącego Maderę z Portugalią kontynentalną. Przetarg ten jest w powijakach a pojawiają się informacje o kolejnym możliwym połączeniu Madery regularną linią promową.


W ubiegły poniedziałek przedstawiciele władz Wysp Kanaryjskich przyznali, że należy rozwinąć pomysł stworzenia morskiego połączenia pomiędzy hiszpańskim archipelagiem a Maderą. "Brakuje połączenia morskiego. Obecnie pracujemy na połączeniu Wysp Kanaryjskich z Afryką i powinniśmy przeprowadzić analizę  możliwości połączenia, które mogłoby być korzystne w transporcie towarów i pasażerów drogą morską między Wyspami Kanaryjskimi a Maderą" powiedziała Elba Cabreba szefowa Zespołu Morskiego Wysp Kanaryjskich.

Ponadto szef Departamentu Innowacji Instytutu Technologii Wysp Kanaryjskich, Guillermo Martin, potwierdził potrzebę połączenia morskiego między wyspami, ponieważ brak jest połączenia między archipelagami.

Co ciekawe zarezerwowano już € 450 000 na realizacje tego projektu. W połączeniu promowym między Maderą a Teneryfą upatruje się też szansę na usprawnienie obsługi pasażerów w przypadku wiatrów uniemożliwiających lądowanie na Maderze. Jedynym problemem może być odległość około 450 km, co może wpłynąć na czas rejsu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz