środa, 4 października 2017

Kolejny dzień problemów na lotnisku

Dzisiejszy dzień niestety nie przyniósł poprawy pogody, w związku z czym jest to kolejny dzień problemów na lotnisku. Wiatr na wyspie jest umiarkowany od 20 do 35 km/h, jednak w okolicy lotniska wieje silniejszy od 40 do 50 km/h a w porywach 70 km/h.


Linie lotnicze TAP odwołały dzisiaj rano trzy loty, dwa z Lizbony i jeden z Porto, co łącznie wpłynęło na 500 pasażerów. Obecnie na możliwość wylądowania oczekuje samolot linii EasyJet z Porto. Podobnie jak wczoraj odwołane są też loty linii Monarch, która kilka dni temu ogłosiła upadłość.Tobi Hughes był rano na lotnisku wczesnym rankiem i w taki sposób opisuje sytuację:
"Kolejka do informacji prowadzi do bramek kontrolnych. Pasażerowie zajmują wszystkie krzesła, nie pozostawiając miejsca, chociażby klientom kawiarni." 

Wczoraj linia EasyJet zdecydowała się przekierować swoje loty na Porto Santo i wyczarterować prom Lombo Marinho. W taki sposób na pokładzie promu na Porto Santo przypłynęło 330 pasażerów, z kolei do Funchal popłynęło 220 pasażerów.


Zdjęcia: madeiraislandnews.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz