wtorek, 8 sierpnia 2017

Wiatr na lotnisku 08-08-2017

Dzisiaj sytuacja na Maderze jest zdecydowanie lepsza, niż w ostatnich dniach. Samoloty lądują punktualnie kilka wylądowało z niewielkim opóźnieniem, odwołano na razie 3 loty z Lizbony, Paryża i Ponta Delgada. Sytuacja w ciągu dnia może się niestety zmienić.


IPMA prognozuje dzisiaj silny wiatr na zachodnim wybrzeżu wyspy, okresowo mocniejsze podmuchy prognozuje się też na wschodnim krańcu i na wyżynach, wiatr może osiągnąć 80 km/h. Taki stan może utrzymać się nawet do czwartku. Obecnie wiatr wieje z prędkością ok 25 km/h.

Dzisiaj jak w każdy wtorek następuje "polska" wymiana turystów, pierwszy ma lądować samolot z Katowic, następnie z Warszawy i Wrocławia.

Aktualizacja 17:00

Wszystko wskazuje na to, że problemy z wiatrem na maderskim lotnisku zakończyły się, operacje lotnicze przebiegają bez większych zakłóceń. Lot  z Katowic opóźnił się o 20 minut, natomiast lot z Warszawy przyleciał o czasie, o 21:45 ma przylecieć samolot z Wrocławia, ale prawdopodobnie wyląduje bez problemów. Jedynie loty z Lizbony linii TAP  oraz  Transavia z Paryża zostały przekierowane na Porto Santo, stamtąd pasażerowie dostali się na pokładzie promu Lombo Marinho do Funchal.


dnoticias.pt

2 komentarze:

 1. we wtorek polska wymiana?
  ja lecę w środę 23go

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od wielu lat we wtorki przylatuje najwięcej samolotów z Polakami na pokładzie. Związane jest to z popularnością Itaki w naszym kraju :)

   Usuń