wtorek, 15 sierpnia 2017

Tragedia w Monte

13 zbitych w tym dwoje dzieci i 52 rannych w tym siedem ciężko to efekt przygniecenia przez drzewo.

Do tragedii doszło w Parque do Monte na Largo da Fonte w miejscowości Monte podczas obchodów święta Nossa Senhora do Monte. Jest to największe religijne święto na Maderze.

Na miejscu działają służby ratunkowe, ranni są przewożeni do szpitali w trzech miejscowościach, najciężej ranni przewożeni są na oddział intensywnej terapii szpitala Nélio Mendonça.

200 - letni duży dąb około południa upadł na ulicę Largo da Fonte. W pobliżu znajdowało się stoisko ze świecami, które ludzie kupowali przed procesją.

Wśród rannych są  między innymi obywatele Niemiec, Francji i Węgier. Jak podał przedstawiciel lokalnych władz  dziesięć osób zmarło na miejscu.

Osoby biorące udział w wypadku i ich rodziny otrzymują wsparcie psychologiczne.
Przy szpitalu prawie sto osób czekaja na informacje na temat członków ich rodzin. W związku z wypadkiem procesja została odwołana, a drogi zostały zamknięte, aby służby ratunkowe miałby bezproblemowy przejazd.

Lokalna prasa twierdzi, że drzewo zostało posadzone na ziemi należącej do parafii, ponadto w 2014 r. powiadomiono władze że jest uschnięte i może stanowić zagrożenie dla ludzi i mienia.
Film pokazujący moment po upadku drzewa znajduje się na stronie www.dnoticias.pt
Zdjęcia: dnoticias.pt, derspiegel.de

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz