czwartek, 24 sierpnia 2017

Festiwal Wina

Festiwal Wina Madeira jest jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych wyspy, podczas winnego święta oddaje się hołd cennemu nektarowi i jego niezaprzeczalnemu znaczeniu społeczno-ekonomicznemu. Festiwal w tym roku trwać będzie prze 15 dni, trzy weekendy od 27 sierpnia do 10 września.

Obchodzony będzie w czterech gminach, a hotele są obłożone w 88,1%, ocenia Sekretariat Regionalny ds. Gospodarki, Turystyki i Kultury.

Program rozpoczyna się od XIV Europejskiego Tygodnia Folkloru. Na rynku w Ribeira Brava,pojawią się dekoracje  które odwołują się do wina.2 września Machico towarzyszy Festiwalowi Winogron, 3 września Porto da Cruz, natomiast 9 września Câmara de Lobos z Harvest Party w Zatoce.
Europejski Tydzień Folklorystyczny 

Europejski Tydzień Folklorystyczny, organizowany przez Etnografię Boa Nova i Folk Group, jest festiwalem folklorystycznym, którego celem jest promowanie międzykulturowego gromadzenia i promowania etnograficznych realiów z udziałem krajowych i zagranicznych grup.

Zbiory winogron 

W sobotę rano cała uwaga skupia się na Estreito de Câmara de Lobos, gdzie odbywa się Festiwal Winiarstwa. W jednej z winnic odbywa się winobranie, następnie odbywa się parada etnograficzna z udziałem dużej liczby grup folklorystycznych i etnograficznych. Po paradzie następuje wyciskanie soku z winogron - uczestnictwo jest bezpłatne - przy tradycyjnej prasie w świątecznej atmosferze z dużą ilością rozrywki muzycznej i kuchni regionalnej.

Atrkcje na Avenida Arriaga

Centrum miasta Funchal, zwłaszcza centralny chodnik Avenida Arriaga, wypełni się różnymi ozdobami obejmującymi, w tym także narzędziami do uprawy winorośli (prasy, beczki, kosze do zbierania winogron, tradycyjne środki transportu). Będzie można także zobaczyć proces produkcji wina Madera, regionalne rękodzieło oraz przedstawienia folklorystyczne. Nie zabraknie jedzenia oraz degustacji win.

Zdjęcia z poprzedniej edycji Festiwalu Wina (żródło: visitmadeira.pt)


Źródło: visitmadeira.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz