czwartek, 17 sierpnia 2017

Festa Gastronomica do Caniço

Festiwal Gastronomiczny w Caniço odbędzie się w dniach 19-23 sierpnia. Festiwal miał rozpocząć się dzisiaj, ale został odłożony z powodu tragicznych wydarzeń na Monte i wprowadzonej trzydniowej żałoby. Organizatorzy potwierdzili, że wszyscy artyści wystąpią na festiwalu i poza datą nic się nie zmienia.
Festiwal odbywa się na promenadzie nad oceanem w rejonie Reis-Magos w Caniço de Baixo. Tradycyjne przy festiwalach gastronomicznych można spróbować pysznej lokalnej kuchni. Ponadto można zapoznać się z unikalnym maderyjskim malarstwem. Festiwal przyciąga tysiące mieszkańców i turystów rocznie,  namioty i stoiska reprezentujące lokalne restauracje, bary i hotele w Caniço serwują różnorodne dania oraz desery kuchni lokalnej .

Codziennie wieczorem organizowane są występy grup muzycznych, folklorystycznych oraz tanecznych. Portugalska grupa Queen on the Rocks zagra w sobotę o 23:00, Jamie & The Marx, wyjdą na scenę w niedzielę o 23:00. Miejscowa grupa Major Caffeine w poniedziałek będzie ożywiać imprezę o godzinie 23:00, a Fado Fino rozpocznie się o 23:00 we wtorek.Miro Freitas zamknie  festiwal  koncertem, który zaczynie się o 10:30.

Źródło:visitmadeira.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz