niedziela, 30 lipca 2017

Madera chroniona przez najnowszy statek portugalskiej marynarki wojennej

Jutro swoją służbę na Maderze zakończy przybrzeżny statek patrolowy Zair, na jego miejsce został skierowany statek patrolowy Douro, który będzie strzegł wybrzeży madery do końca października 2017 roku.


Podczas misji statek będzie zaangażowany w różne zadania, w szczególności w kontekście poszukiwania i ratownictwa morskiego, nadzoru i patroli przestrzeni znajdujących się w jurysdykcji Portugalii, nadzoru morskiego, wsparcie Urzędu Morskiego i wsparcia dla Instytutu Leśnictwa i Ochrony Natury.

Statek, dowodzony przez porucznika Vacasa de Carvalho, jest drugim z czterech statków nabytych z Danii. Statek przybył do Portugalii 28 kwietnia 2015 roku i został włączony do Portugalskiej Marynarki Wojennej 12 maja tego roku. Został on jednak zmodernizowany w stoczniach Arsenal do Alfeite, SA (AA), co doprowadziło do stopniowego zastępowania obecnych statków patrolowych klasy Cacine, które były eksploatowane od ponad 40 lat.

Ta nowa klasa statków służy realizacji standardowych zadań marynarki wojennej w regionie Madery, umacnia zdolność do reagowania na sytuacje w zakresie poszukiwania i ratownictwa morskiego, oraz nadzoru morza. Statki tej klasy są gotowe wspierać ochronę ludności w sytuacji klęsk żywiołowych.

www.dnoticias.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz