Wydarzenia w październiku
Mając na celu przybliżenie ludzi z naturą, czy to na morzu ziemi lub z powietrza, odbędzie się cykl wydarzeń związanych z wyspą w ramach festiwalu Madeira Nature Festival. W śródmieściu Funchal w Largo da Restauração odbędzie się mały festiwal, z lokalnymi potrawami i prezentacją grup tanecznych, a także wystawa fotografii.

Jak budowano drogi ekspresowe na Maderze

Ten film został właśnie opublikowany na Youtube pokazuje początek istnienia dróg ekspresowych na Maderze. W filmie jest kilka świetnych zdjęć lotniczych.


Extreme Sailing

Zachęcam do obejrzenia kilku świetnych zdjęć Heldera Santosa z zawodów Extreme Sailing Series, które odbywają się na Maderze.

Więcej o tym wydarzeniu można przeczytać na stronie internetowej Extreme Sailing.

Impreza odbywa się od dziś do niedzieli,główny wyścig odbędzie się w sobotę i niedzielę. Łodzie można zobaczyć podczas treningów i wyścigów każdego dnia pomiędzy 14 a 17 w Marinie Funchal.

Spadające skały. Droga zamknięta

Spadające skały spowodowały tymczasowe zamknięcie głównej drogi między Sao Vicente i Seixal. Skały były znacznych rozmiarów, spadły na tyle szczęsliwe, że nie spadły na samochody i nikt nie został ranny.
Droga została posprzątana i ponownie otwarta przez służby. Cała sytuacja może martwić ponieważ jest to odcinek drogi na którym często dochodzi do podobnych zdarzeń i z pewnością nie jest to ostatni tego typu wypadek.


fot. Angie Gray
Źródło: http://www.madeiraislandnews.com

Złoto dla Madery w prestiżowym konkursie

Madeira po raz kolejny zdobyła złoto w konkursie World Travel Awards znanym jako turystyczne Oscary.
Nagroda została przyznana w kategorii Najlepszej Wyspiarskiej Destynacji w Europie 2016, podobnie jak w 2013 i 2014 roku. Natomiast w 2015 roku zdobyła złoto w kategorii Najlepszej Wyspiarskiej Destynacji na Świecie.