niedziela, 16 października 2016

Fatalne warunki pogodowe na Maderze

Zablokowana droga między Prazeres i Calheta
Fatalne warunki pogodowe na Maderze i ostrzerzenia dotyczace opadów na obszarach górskich w południowej częsci wyspy. Deszcz i wiatr oraz słaba widocznośc spowodowały poważne problemy na lotnisku.  Dotychczas nie wylądował na wyspie ząden samolot, większość lotów skierowana została do Porto Santo, lub do kontynentalnej części Portugalii. Do tej pory 8 lotów przekierowano na inne lotniska, 5 lotów nie wystartowało, jeden został odwołany.


Droga do Curral das Freiras została zamknięty po osunięciu gruntów spowodowanych przez złą pogodę. Wypadek ten nie spowodował żadnych szkód, a jedynie wpływa na ruch między Fajă Escura a Pico Furao.

Kapitanat Portu Funchal  wydał dziś ostrzeżenia pogodowych, które dotyczą silnego wiatru i złej widoczności dla całego archipelagu Madery.
Widoczność jest umiarkowanie słaba, czasami zła, fale mogą osiągac do trzech metrów wysokościna północnym wybrzeżu. Wiatr może osiągnąć 62 km / h.Prom Lobo Marinho operatora Porto Santo Line, miał spore trudności podczas dokowania w Porto Santo.Aktualizacja 17:00

Deszcz pada w południowej części regionu, w górach spadło już 100mm deszczu.

Duże drzewa eukaliptusa zablokował drogę lokalną łączącą Prazeres i Calheta, drzewo uszkodziło drogę, która została zamknięta. Obszar ten został dotknięty przez pożary w sierpniu, więc istnieje ryzyko większej liczby spadających drzew i skał.

Drzewo zablokowało drogę między Bovi Madeira a Quinta das Eiras, sytuacja powinna zostać rozwiązana jutro.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz