piątek, 30 września 2016

Wydarzenia w październiku
Mając na celu przybliżenie ludzi z naturą, czy to na morzu ziemi lub z powietrza, odbędzie się cykl wydarzeń związanych z wyspą w ramach festiwalu Madeira Nature Festival. W śródmieściu Funchal w Largo da Restauração odbędzie się mały festiwal, z lokalnymi potrawami i prezentacją grup tanecznych, a także wystawa fotografii.


Senhor dos Milagres jest jednym z najważniejszych uroczystości na Maderze, odbywają się w Machico, na wschodzie wyspy.

Festa "Senhor dos Milagres" upamiętnia pewne zdarzenie: lawinę błotną i powódź, które miały miejsce w dniu 9 października 1803 roku, w wyniku, których zniszczona została kaplica. W kaplicy znajdowała się cenna figurka Jezusa, która w trakcie powodzi została "porwana" przez morze.  . Według legendy, figura została odnaleziona trzy dni później i przewieziona do katedry Funchal.
15 kwietnia 1813 roku obraz został ponownie przywrócony do kaplicy "Senhor dos Milagres" w Machico.Halloween 31 października, to popularne i powszechnie obchodzone wydarzenie w USA i Wielkiej Brytanii jest również obchodzone na Maderze. Hotele, restauracje i bary dekoruje się specjalnie na ten dzień.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz